Kolejna Marka Tatrzańska dla Społem Zakopane.

Uroczyste wręczenie Marki Tatrzańskiej odbyło się w dniu 23 czerwca 2020 w Kinie Sokół w Zakopanem.

Na wydarzeniu obecny był sam Prezydent RP, Pan Andrzej Duda, który podkreślił, że konkurs Marki Tatrzańskiej ma duże znaczenie dla Zakopanego i Podhala - łączy bowiem dwa elementy: nowoczesność i tradycję.

Z rąk Prezydenta RP Andrzej Dudy statuetkę przyjął Prezes Społem Zakopane Spółka z o.o., Pan Józef Szwab, któremu towarzyszyli Wiceprezes Społem Zakopane, Pani Teresa Gąsienica Kołodziej oraz Kierownik Sekcji Spraw Pracowniczych, Pani Stanisława Dvorak.

Sieć handlowa Społem Zakopane otrzymała Markę Tatrzańską w kategorii III usługi gastronomiczne, handlowe, noclegowe oraz inne na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

Od Prezydenta RP zgromadzeni laureaci otrzymali szczere gratulacje zawarte w słowach:

"Myślę, że właśnie dzięki państwa pracy, dzięki państwa twórczości artystycznej, rzemieślniczej, to Zakopane i to Podhale będzie cały czas zachowywało to, co tak bardzo, bardzo na Podhale przyciąga, bo wszyscy chyba jesteśmy pewni, że jeżeli powstaną tutaj budynki wysokie ze szkła i aluminium, które będą takie jak wszędzie, gdzie indziej na świecie, jeżeli w zakopiańskich restauracjach będą podawali jedzenie takie samo, jak można zjeść wszędzie na świecie, jeżeli w Zakopanem ludzie będą sprzedawali wszystko to, co można kupić gdzie indziej na świecie, to Zakopane straci swoją atrakcyjność, a góralszczyzna nasza zatraciłaby ten swój przysłowiowy ząb i tego byśmy absolutnie nie chcieli. Chcielibyśmy, żeby nasza góralszczyzna przetrwała w tej tradycji, w swojej formie, w swojej twórczości, w swojej kulturze szczególnej, specyficznej znanej wszędzie i tak bardzo widocznej. Chciałbym, żeby w Zakopanem było jej jak najwięcej"

 

Marka Tatrzańska to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów oferowanych nabywcom, obronić ich przed podróbkami oraz podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: artykuły spożywcze, wyroby i produkty rękodzielnicze oraz baza gastronomiczna, handlowa, noclegowa oraz usługowa na terenie powiatu tatrzańskiego.

 

Galeria zdjęć autorstwa p.Pawła Murzyna z wręczenia Marki Tatrzańskiej.

 


powrót