Czwartek 22 Czerwca
Pauliny, Sabiny, Tomasza
EKOLOGIA

Ekologiczne produkty ,doskonałej jakości w Szymonku!
Cleaneco to nowa, wyjątkowa linia proekologicznych produktów o doskonałej jakości. W procesie ich tworzenia używa się składników naturalnych pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są one w pełni biodegradowalne. Nie stosuje się tradycyjnych substancji chemicznych opartych na surowcach ropopochodnych, fosforanów, chloru i wybielaczy optycznych. Nie dodawane są też syntetyczne składniki zapachowe i koloryzujące.


CO TO JEST ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA?
 
Żywność ekologiczna to produkty, które mają certyfikat zgodny z prawem unijnym opisany we właściwy sposób na opakowaniu poprzez unijne logo i adres jednostki certyfikującej. Jest ona mylona z tym, co na rynku funkcjonowało przez lata jako "zdrowa żywność" - żywność naturalna, ale z ekologicznym procesem produkcji nie ma nic wspólnego. Przepisy unijne zabraniają zamieszczania deklaracji zdrowotnych na etykietach produktów. Lepsza świadomość konsumentów zarówno polskich jak i zagranicznych, powoduje, że przestają koncentrować się wyłącznie na cenie, ale biorą pod uwagę m.in. własne zdrowie, zdrowie swojej rodziny i ochronę środowiska. Pozytywnie na rozwój popytu żywności ekologicznej w Polsce wpływa także coraz bogatsza paleta oferowanych produktów ekologicznych, choć nadal skromna jest oferta przetworów mlecznych i mięsnych, pochodzących z rynku krajowego.Jednym z aspektów kształtujących jakość żywności ekologicznej jest tzw. bilans energetyczny całego łańcucha produkcji "od pola do widelca", wskazujący w jakim stopniu dany produkt oddziałuje na środowisko. 
Krajowe produkty oznaczają m.in. krótsze drogi transportowe, a tym samym przyczyniają się do ochrony środowiska i do osiągnięcia jak najszerszego krajowego asortymentu produktów ekologicznych.Wśród konsumentów ekoproduktów sporą grupę stanowią klienci okazjonalni, którzy dokonują zakupów żywności ekologicznej kilka razy w miesiącu.Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome ekologii, poprawiają się możliwości zaopatrzeniowe sklepów z ekotowarami, asortyment stale wzrasta.
W  Zakopanem w sieci sklepów Społem Zakopane Spółka z o.o znajdziemy stoiska z żywnością ekologiczną.
 
Więcej informacji na temat żywności i rolnictwa ekologicznego można uzyskać pod niżej podanym linkiem:
 
ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA W SPOŁEM W ZAKOPANEM
 
W sklepach Gama - Delikatesy i Szymonek, można nabyć produkty dla diabetyków i produkty bezglutenowe.W stałej ofercie są wyroby z soi, produkty zbożowe ze szczególnym uwzględnieniem orkiszu, przetwory owocowo warzywne, bakalie, słodycze, herbaty.
Produkty ekologiczne  posiadają odpowiednie oznakowanie oraz certyfikaty. Produkty z naszej Piekarni Szymonek są wyprodukowane na bazie najlepszych, naturalnych składników. W naszych placówkach można nabyć min. różnego rodzaju pieczywo, w tym chleb orkiszowy.
 
STOISKA EKOLOGICZNE
 
Stoisko ekologiczne w CH.Szymonek
Szeroki wachlarz produktów ekologicznych: płatki, otręby, naturalne soki, herbaty, bakalie.
Produkty sojowe i bezglutenowe, chleby ,mleko, batoniki bezcukrowe, słodycze, chipsy.
 
Stoisko ekologiczne w Sklepie Gama - Delikatesy.
Szeroki wachlarz produktów ekologicznych: płatki, otręby, naturalne soki, herbaty, bakalie.
Produkty sojowe i bezglutenowe, chleby ,mleko, batoniki bezcukrowe, słodycze, chipsy.
 
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POLECAMY
 
 
 

1 2 

wydrukuj dokument   wysij znajomemu   ilosc wyswietlen 54616