Czwartek 22 Czerwca
Pauliny, Sabiny, Tomasza
O Firmie

Społem Zakopane Spółka z o.o.

SZACUNEK względem siebie i klientów
PASJA w tworzeniu nowych rozwiązań
ODPOWIEDZIALNOŚĆ za pracę i firmę
ŁATWOŚĆ w kontaktach interpersonalnych
ENTUZJAZM do twórczego działania
MOC marki, która dąży do rozwoju


HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ

Dzieje zakopiańskiej Spółdzielni sięgają dwudziestolecia międzywojennego. W 1939 roku Zarząd Spółdzielni Rolniczo-Handlowej  “Podhale” w Nowym Targu zorganizował swoją filię w Zakopanem. Działalność handlową rozpoczęto w pierwszym sklepie Spółdzielni przy ulicy Krupówki 31, dzisiejszym sklepie ”Podhale”. Po rocznej działalności powstała samodzielna Spółdzielnia z Radą Nadzorczą i Zarządem, przyjmując nazwę Góralskiej Spółdzielni Rolniczo - Handlowej. W czasie okupacji na zlecenie władz Spółdzielnia oficjalnie zaopatrywała ludność w podstawowe artykuły spożywcze. Ponadto pracownicy Spółdzielni wspierali działalność ruchu oporu, pomagali ludziom ukrywającym się w tym regionie oraz współpracowali przy dostarczaniu broni dla grup partyzanckich.  W rejonie dzisiejszej Krokwi, gdzie znajdowało się żydowskie getto, organizowali pomoc żywnościową.

Dnia 29 stycznia 1945 roku Zakopane zostało wyzwolone spod okupacji hitlerowskiej.Już lutym 1945 roku odbyło się pierwsze Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni w wyzwolonym mieście. Zgromadzenie dało początek Powszechnej Spółdzielni Gospodarczej przemianowanej na Walnym Zgromadzeniu 21 marca 1948 na Powszechną Spółdzielnię Spożywców “Społem”.

Spółdzielczość była wówczas jedynym ruchem społeczno-gospodarczym przejętym przez władzę ludową jako wzór dla tworzącego się handlu państwowego, który miał zdominować rynek w Polsce powojennej. Spółdzielnia “Społem” działała zawsze zgodnie z nowoczesnymi trendami. Umiejętność dostosowania do zmieniającej się sytuacji gospodarczej, profesjonalizm w zarządzaniu firmą, poszukiwanie nowych rozwiązań sprawiało, że  PSS “Społem” było firmą widoczną i konkurencyjną na lokalnym rynku. Wszystkie placówki handlowe zlokalizowane były i są w atrakcyjnych punktach miasta, mają własne, często regionalne nazwy.
TERAŹNIEJSZOŚĆ


Z dniem 1 kwietnia 2014 r., na podstawie uchwał Zgromadzenia Przedstawicieli Spółdzielni, cały jej majątek został przeniesiony do Społem Zakopane Spółki z o.o.
Spółka Społem Zakopane jest następcą prawnym i historycznym Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Zakopanem z 75-letnim dorobkiem.W/w Spółka jest również pracodawcą dla wszystkich pracowników byłej Spółdzielni, z zachowaniem wszystkich uprawnień i obowiązków pracowniczych.
Dbałość  o Klienta przejawia się w licznych akcjach promocyjnych , atrakcyjnych, konkurencyjnych  cenach na różnorodne towary pochodzące od sprawdzonych producentów. W ciągu całego roku przeprowadzamy liczne promocje konsumenckie (degustacje, animacje) oraz programy lojalnościowe.
Reagując na potrzeby rynku wprowadziliśmy do sprzedaży produkty ekologiczne, bezglutenowe i dietetyczne. Promujemy zarówno tradycyjne, lokalne wyroby takie jak: oscypek, bryndza czy moskole, jak i produkty orientalne i specjały z całego świata.

Dom Handlowy “Granit” oferuje  szeroka gamę produktów AGD najlepszych firm światowych oraz rodzimej produkcji. We wszystkich placówkach handlowych akceptujemy karty płatnicze (Visa, JBC, Polcard, MasterCard, Visa Electron, Maestro i American Expres) .

Społem Zakopane Spółka z o.o obejmuje swym patronatem liczne imprezy sportowe, sponsoruje imprezy kulturalne, włącza się w życie lokalne miasta.
 
 
 
 
 
 


wydrukuj dokument   wysij znajomemu   ilosc wyswietlen 54700